Logo OSiR Myślibórz
OŚRODEK SPORTU
i REKREACJI

w Myśliborzu
Image Description Image Description
Image Description Image Description

Kąpielisko miejskie

Kąpielisko miejskie będące integralną częścią Jeziora Myśliborskiego, łączy przyjemność wypoczynku nad wodą bez konieczności wyjazdu poza miasto.


Charakterystyka miejsca

Kąpielisko rozciągające się 100 m wzdłuż linii brzegowej Jeziora Myśliborskiego położone jest przy ul. Szarych Szeregów. W jego pobliżu znajduje się Stadion Miejski i przystań żeglarska, w której można wypożyczyć sprzęt turystyczny, zjeść dobry obiad lub przenocować.

Dużym atutem kąpieliska jest jego wyposażenie, które składa się z wyraźnie oddzielonych stref dla umiejących i nie umiejących pływać, toru pływackiego, zjeżdżalni dla dzieci oraz profesjonalnych boisk do gry w piłkę siatkową.

Kąpielisko posiada łatwy dojazd, a bliskość parku wraz z ujściem rzeki Myśli – daje możliwość odpoczynku od słońca i zrelaksowania się w cieniu drzew.

Parking dla samochodów znajduje się w odległości ok. 300 m od plaży i jest bezpłatny.

Plaża w większości ma podłoże piaszczyste, które jest regularnie uzupełniane.

Dodatkową atrakcją miejsca jest urokliwa wyspa na jeziorze, znajdująca się ok. 50 metrów od brzegu, do której prowadzi pomost.

Na terenie kąpieliska działa wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego (w tym: rowery wodne z/bez silnika, jachty żaglowe, kajaki ) - czynna od maja do września.


Położenie i godziny otwarcia

W miesiącach: lipcu i sierpniu, w godz. 10:00 - 18:00, nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają wykwalifikowani i doświadczeni ratownicy.

Informacje szczegółowe dotyczące funkcjonowania kąpieliska dostępne są pod nr. tel. 95 747 25 12 lub 95 747 26 71.

Kilka słów o Jeziorze Myśliborskim

Powierzchnia lustra wody wynosi ponad 617 ha. Ma ono wydłużony kształt o długości maksymalnej 6500 m i szerokości maksymalnej 1600 m. Jezioro zamieszkuje 29 gatunków ryb, zarówno spokojnego żeru, jak i drapieżnych. O jego stanie czystości świadczy fakt występowania sieji.

Amatorzy wędkowania mogą zakupić stosowne pozwolenie w tzw. rybakówce, znajdującej się ok. 100 m od kąpieliska, przy ul. Marcinkowskiego 1.


Galeria zdjęć

Adres:

ul. Marcinkowskiego 5,
74-300 Myślibórz

Telefon:

+48 95 747 25 12