Imprezy Sportowe

Gala Sportu 2020

28 lutego 2020 roku w Myśliborskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Sportu będąca jednocześnie podsumowaniem konkursu na najlepszego sportowca, trenera , działacza sportowego za rok 2019. Uroczystość rozpoczęła się od występu młodego artysty Maksymiliana Szachta, który w piosence pt. ,,Sportowe marzenia” wprowadził nas w uroczystość związaną ze sportem.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej Gali byli: Pan Stanisław Kopeć – Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej oraz Pan Ryszard Chybiński – polski żeglarz, olimpijczyk, który zajął 6 miejsce w klasie Soling na olimpiadzie w Moskwie, członek Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, wielokrotny Mistrz Polski w klasach 470 Soling i Cadet 420. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia przez naszych gości specjalnych wyróżnienia w postaci Kółek Olimpijskich dla sportowców, którzy spełnili wymagane przepisami kryteria. Pierwszymi Kółkami Olimpijskimi uhonorowani zostali: Kacper Kuczyński, Alex Lewandowski, Kajetan Pawlak, Miłosz Cyganowski, Daria Dyndał, Maja Szondelmajer i Nikola Zalewska – zawodnicy AKS Myślibórz i MKP Myślibórz. Drugie Kółko Olimpijskie otrzymała zawodniczka AKS Myślibórz – Julia Pytel, a trzecie jej koleżanka klubowa – Ewa Kiełbus,.

Głównym punktem tegorocznej Gali Sportu było wręczenie nagród dla najlepszych sportowców Gminy Myślibórz w następujących kategoriach:

  1. Młodzik- zawodniczka i zawodnik;
  2. Junior- zawodnik i zawodniczka;
  3. Senior- zawodnik i zawodniczka;
  4. Drużyna roku
  5. Trener roku

Przyznano również nagrodę specjalną i wyróżnienie.

Nominowanymi w kategorii Młodzik-zawodniczki zostały Julia Pytel, Zuzanna Szondelmajer, Julia Zdrzenicka. Nominowanymi w kategorii Młodzik-zawodnicy zostali: Miłosz Cyganowski, Patryk Dąbrowski, Maciej Dziubek, Michał Jabłoński, Alex Lewandowski i Marcel Zalewski.

Nominowanymi w kategorii Młodzik-zawodniczki zostały: Ewa Moń oraz Julia Szondelmajer, natomiast w kategorii Młodzik-zawodnicy nominowani zostali: Dawid Komoda, Kacper Kuczyński oraz Maksymilian Pilarski.

W kategorii Senior-zawodniczki została nominowana tylko jedna zawodniczka – Ewa Kiełbus. W tej samej kategorii zawodników Seniorów nominację otrzymali: Krystian Bondyra, Jakub Nowicki, Kornel Urban.

Nominowanymi w kategorii Drużyna Roku 2019 zostali: Atletyczny Klub Sportowy, Akademia Sportów Walki Boran Team oraz Miejski Klub Pływacki. Nominację w kategorii Trener Roku 2019 dostali: Zbigniew Nasiłowski- trener AKS Myślibórz, Paweł Jakubiszyn ASW Boran Team oraz Cielecki Zbigniew, Grzegorz Dąbrowski, Aneta Kisły i Wojciech Kowalik – trenerzy MKP Myślibórz.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali następujący zawodnicy i zawodniczki:

Młodzik-zawodniczka – Julia Zdrzenicka MKP Myślbórz;
Młodzik-zawodnik – Michał Jabłoński MKP Myślibórz;
Junior-zawodniczka – Ewa Moń AKS Myślibórz;
Junior-zawodnik – Dawid Komoda MKP Myślibórz;
Senior-zawodniczka – Ewa Kiełbus AKS Myślibórz;
Senior-zawodnik – Jakub Nowicki AKS Myślibórz;
Drużyna Roku 2019 – Miejski Klub Pływacki Myślibórz;
Trener Roku 2019 – Zbigniew Cielecki, Grzegorz Dąbrowski, Aneta Kisły, Wojciech Kowalik z MKP Myślibórz;
Wyróżnienie otrzymała zawodniczka MKP Myślibórz – Zuzanna Szondelmajer;

Tegoroczną nagrodę specjalną otrzymał Łukasz Skórski – biegacz przełajowy, dla którego rok 2019 był wyjątkowo udany na niwie sportowej.

W kategorii Sponsor Roku 2019 nagrody otrzymali:

  1. Firma SCMB Myślibórz- Pan Adam Koc;
  2. Hurtownia WOD-KAN- Robert Grabowski;
  3. Firma Maldrobud- Wiesława i Edward Malinowicz;
  4. Firma Euromet- Zbigniew Kutrzuba;
  5. Pani Radna Wiesława Ścibiorska.

W trakcie Gali mogliśmy obejrzeć pokaz gimnastyki artystycznej przygotowany przez młodzież z Klubu Sportowego w Szczecinie, a także coś dla miłośników boksu, czyli pokaz umiejętności bokserskich zaprezentowany przez zawodników Klubu Bokserskiego „Garda” z Chojny, prowadzonego przez Pana Jarosława Przygodę.

W dniu 10 listopada br.

w Myśliborzu odbył się kolarski wyścig przełajowy w ramach III edycji cyklu SCOTT Cyclocross Challenge. Trasa przygotowana przez Macieja Iwko i Wiesława Pikosz na terenie lasku wierzbnickiego należała do najtrudniejszych w całym cyklu. Po krótkiej rozbiegówce spod strzelnicy miała miejsce trudna sekcja „ślimaków” wytyczonych po boisku wraz ze sztuczną przeszkodą do pokonania o wysokości 40 cm. Z boiska zawodnicy wjechali do lasku, gdzie na zawodników czekały trudne single, strome podjazdy i zjazdy. Na trasie znajdowała się specjalnie przygotowana sekwencja piaszczysta, którą zawodnicy pokonywali przejeżdżając rowerem, a inni przebiegali z rowerem na plecach. Zawarto wszystkie elementy na trasie, którymi charakteryzuje się trasa kolarstwa przełajowego. Cyclocross to bardzo widowiskowa odmiana kolarstwa. Runda o długości 2000-2500m, której jedynym wrogiem jest aura pogodowa, ponieważ sezon przełajowy odbywa się od października do stycznia włącznie. W dniu zawodów pogoda, ale tylko dla kibiców dopisała, dlatego licznie przybyli, aby dopingować swoich najbliższych. Dopisała tylko kibicom, ponieważ w kolarstwie przełajowym im większe błoto, tym lepiej. Mimo wszystko 11ºC, bezwietrznie i bez deszczu, z przebijającymi się promieniami słońca to dopełnienie atmosfery, która jest bardzo pozytywnie oceniana wśród zawodników i kibiców. Najlepiej z trasą i konkurentami w wyścigu głównym – SENIOR, w którym wystartowało 44 zawodników poradził sobie Kacper Szczepaniak ze Szczepan Bike GIANT Gorzów, drugi na mecie zameldował się Maciej Iwko, a trzecie miejsce podium przypadło Jakubowi Mądremu.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych dostępne są w zakładce „WYNIKI”
na stronie internetowej: https://www.scott-challenge.pl/cyclocross/

Tegoroczny „myśliborski kolarski wyścig przełajowy” po raz czwarty gościł zawodników specjalizujących się w tej właśnie odmianie kolarstwa. Organizatorzy
w regulaminie ujęli dodatkowe kategorie dla najmłodszych (Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior), którzy również licznie wraz z opiekunami przybyli na polane lasku wierzbnickiego.

W tegorocznej imprezie pod patronatem Burmistrzem Myśliborza – Pana Piotra Sobolewskiego padł kolejny rekord zawodników, chcących spróbować swoich sił na wymagającej trasie. 132 osób we wszystkich kategoriach wiekowych postanowiło stawić czoła wymagającym rundą wyznaczonym po terenie lasku wierzbnickiego.

„Ten fakt utwierdza Nas w przekonaniu, że warto się poświęcać i promować Myślibórz  pomimo dużego wysiłku wkładanego corocznie w przygotowanie trasy oraz całą logistykę, która jest bardzo istotna przy tego typu przedsięwzięciach. W zamian za to bardzo miło jest zobaczyć uśmiech na twarzach zawodników wjeżdżających na metę – powiedział Maciej Iwko.”

Dla zawodników oraz kibiców przygotowano tradycyjnie jak co roku m.in. pyszny żurek, gulasz, pierogi z barszczem, ciasta i słynne „słodkie grzybki”, które rozeszły się echem wśród braci kolarskiej nie tylko na terenie województwa zachodniopomorskiego. Gościliśmy zawodników przybyłych z wielkopolski oraz dolnego śląska.

Nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczyli Pan Jerzy Zgoda – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myśliborzu oraz Pan Piotr Duda –  Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UMiG w Myśliborzu, którzy w trakcie zawodów gorąco dopingowali zawodników.

 

12

 

11

 

10

 

9

 

8

 

7

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6